„Continuă plafonarea prețurilor la energie! Eforturile noastre constante de a combate inflația dau roade!”, notează senatorul PSD Gabriela Firea, pe pagina sa de Facebook.
„Plafonarea prețurilor la energie și limitarea adaosurilor la alimente au coborât inflația la o singură cifră – un pas major în stabilizarea economiei. Pentru a susține și mai mult firmele românești, propunem reducerea plafoanelor la energie pentru a micșora costurile de producție.
Iată ce urmează:
Plafonarea prețurilor la energie se extinde până în primăvara lui 2025, cu potențial de prelungire.
Vom propune o nouă reglementare a prețurilor la energie, special concepută pentru a ajuta firmele românești.
Scăderea costurilor de producție = Luptă eficientă împotriva inflației.
Haideți să susținem împreună această inițiativă! Dacă și tu crezi într-o economie stabilă și în sprijinul pentru producătorii români, arată-ți susținerea!”, conchide Gabriela Firea.
![Ar putea fi o imagine cu text care spune „د PSD CONTINUĂM PLAFONAREA PRETURILOR LA ENERGIE, ÎNTR-O FORMULĂ ÎMBUNĂTĂȚITĂ!”](https://scontent.fotp3-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/430029000_1002550091240788_5972369922989638053_n.jpg?stp=dst-jpg_p526x296&_nc_cat=109&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=iWJ0BOyTSVQAX9YsJ_e&_nc_ht=scontent.fotp3-2.fna&oh=00_AfBOnmR7YUl1I6lruOArj4S5d9XnUtS_MLmwhbCLdOcrig&oe=65F532E7)