Israel: Mii de persoane participă la protestul pro-revizuire a justiției

Israel: Mii de persoane participă la protestul pro-revizuire a justiției

Mii de susținători ai Guvernului din Israel protestează la Ierusalim. Ei se împotrivesc ca reforma sistemului judiciar să fie oprită.„Vocea noastră nu este mai puțin importantă decât cea a unui pilot”, scandează ei, precum și „Știm exact pentru cine am votat” și „Nu se poate ca o facțiune a elitelor să aducă țara în acest punct. Suntem o singură națiune”, relatează  publicația Times of Israel.

Președintele Knessetului se adresează mitingului și cere maselor să coboare flăcările și să evite violența.

„Ne aflăm într-o perioadă sensibilă, furtunoasă și delicată”, spune Ohana. „Nu există dușmani. Există o singură națiune care este divizată din cauza drumului nostru și care speră la zile mai bune. Haideți să îndeplinim această speranță, împreună”, a declarat Amir Ohana.

Ministrul Shlomo Karai participă și el la manifestație. „Nu ne oprim sub nicio formă, reforma se va muta”, a spus Karai, potrivit postului N12.

 

Te-ar putea interesa și

Vremea

București
cer senin
15 ° C
15.5 °
13.9 °
69 %
2.7kmh
0 %
sâm
23 °
Dum
16 °
lun
17 °
mar
19 °
mie
15 °

Ultimele articole

Campanii

Opinii