DSU nu lasă PSD să-și prezinte programul de guvernare: „Congres PNL cu 5.000 de persoane s-a putut”

DSU nu lasă PSD să-și prezinte programul de guvernare: „Congres PNL cu 5.000 de persoane s-a putut”

Partidul Social Democrat renunţă la evenimentul de prezentare a programului de guvernare deoarece nu a primit avizul Departamentului pentru Situaţii de Urgenţă, însă aminteşte că aceeași instituţie a permis desfăşurarea în tomană a unui congres PNL la care au participat 5.000 de persoane.

„Congres cu 5.000 de persoane s-a putut, prezentarea programului de guvernare al PSD, cu 20 de oameni în sală, nu a primit avizul DSU! PSD respectă legea şi renunţă să facă acest eveniment. Românii vor afla de la fiecare ministru PSD care sunt priorităţile noastre la guvernare!”, se arată într-un text postat, miercuri, pe pagina de Facebook a PSD.

În luna septembrie, Poliţia Capitalei a sancţionat firma de pază de la Congresul PNL cu o amendă de 5.000 de lei, pentru că avea obligaţia, conform contractului încheiat cu organizatorii, să înştiinţeze de urgenţă cu privire la nereguli: nerespectarea distanţei fizice şi nepurtarea corespunzătoare a măştii de protecţie. De asemenea, organizatorii au primit amenda maximă – 10.000 de lei.

Te-ar putea interesa și

Vremea

București
cer senin
29.7 ° C
30 °
28.9 °
33 %
2.6kmh
0 %
J
33 °
vin
35 °
S
32 °
D
38 °
lun
39 °

Ultimele articole

Campanii

Opinii