Debut cu egal pentru Nicolae Dică pe banca FC Voluntari

FC Voluntari a încheiat la egalitate meciul disputat acasă, pe Stadionul „Anghel Iordănescu”, cu FC Hermannstadt. Scorul final a fost 1-1, ilfovenii obținând egalarea în prelungirile partidei.

Aceasta s-a produs în minutul 90+8, dintr-o lovitură de la 11 metri obținută de Andrei Dumiter și transformată de Daniel Florea. Sibienii deschiseseră scorul în minutul 31 prin Daniel Paraschiv.

După meci, antrenorul Nicolae Dică, aflat la primul meci pe banca celor de la FC Voluntari, și-a exprimat încrederea că jocul echipei se va îmbunătăți și s-a declarat mulțumit de atitudinea jucătorilor.

Pentru FC Voluntari (locul 13 în clasamentul SuperLiga) urmează un meci în deplasare, sâmbătă, cu Poli Iași (locul 14).