FC Voluntari a încheiat la egalitate meciul cu Oțelul Galați

FC Voluntari și Oțelul au remizat, scor 1-1, în runda cu numărul 22 din Superligă.

Meciul disputat pe arena „Anghel Iordănescu” a fost unul aprig disputat, în ciuda temperaturii de -6 grade înregistrată la ora jocului. Oaspeții au deschis repede scorul, în minutul 11, în urma unui corner. Autorul golului a fost J. Cisse.

Dacă în prima repriză, echipa ilfoveană nu a ridicat prea multe pretenții și nu și-a creat faze de gol, în cea de-a doua parte, antrenorul Ilie Poenaru a schimbat partitura. A făcut trei modificări în echipă și a schimbat și sistemul de joc, reușind să imprime astfel un suflu nou. Lucru care s-a concretizat, însă abia în minutul 80, când R. Boboc a reușit să egaleze.

În urma acestui rezultat, FC Voluntari se plasează pe locul 12 în clasament, iar Oțelul Galați se află două locuri mai sus, pe 10.