Tânără româncă înjunghiată mortal în Franța

Tânără româncă înjunghiată mortal în Franța

O tânără româncă, care se afla în Franța pentru a-și pregăti rezidențiatul, a fost descoperită moartă într-un apartament. Tragedia s-a petrecut în orașul Amiens, într-un apartament închiriat de ea prin platforma Airbnb.

Doina Jurcă, o tânără de 31 de ani, din Galați, a fost găsită moartă, înjunghiată într-un apartament închiriat prin intermediul platformei Airbnb, situat pe bulevardul Alsace-Lorraine din Amiens, Franța, la doar câteva ore după ce această s-a cazat, relatează Adevarul.

Doina, absolventă de medicină la Universitatea „Dunărea de Jos” din Galați, se află în vizită la o colegă medic din Franța, având în plan să înceapă pregătirea de rezidențiat în Hexagon. Visul ei de a începe o carieră medicală în Franța a fost, însă, spulberat.

Potrivit publicației franceze Courrier-Picard, procurorul general din Amiens, Jean-Philippe Vicentini, confirmă că victima a murit în urmă unor răni prin înjunghiere.

Te-ar putea interesa și

Vremea

București
cer senin
13 ° C
13.9 °
12 °
75 %
4.9kmh
0 %
mar
16 °
mie
17 °
J
18 °
vin
15 °
S
16 °

Ultimele articole

Campanii

Opinii