Digitalizarea sistemului medical românesc

Digitalizarea sistemului medical românesc: Aproape 500 de milioane de lei pregătiți pentru derularea proiectului

Sistemul medical urmează să beneficieze pentru digitalizare de aproape 500 de milioane de lei, prin Planul Naţional de Redresare şi Rezilienţă, pentru dezvoltarea unor module informatice noi, a transmis Ministerul Sănătăţii. Potrivit ministerului, instituţiile din domeniul sanitar aflate în zone defavorizate vor avea prioritate în...

Ultimele articole

Campanii

Vremea

București
cer acoperit de nori
27.9 ° C
28.3 °
27.2 °
50 %
5.8kmh
89 %
S
31 °
D
33 °
lun
36 °
mar
36 °
mie
35 °

Opinii